מיגון לרכב – המערכות המומלצות וההשפעות שלהם על עלות הביטוח

הרכב שלכם יקר לליבכם? הייתם רוצים להגן עליו בצורה מושלמת? צודקים! מערכת מיגון לרכב תאפשר לכם להגן על הרכב בצורה מקסימלית, ולאפשר לרכב להיות מוגן מפני נזקים שונים שעלולים חלילה לפקוד אותו במהלך הנסיעה או אפילו החנייה שלו. אז מה זה בכלל מיגון לרכב? מה הוא כולל? ואיך הוא משפיע על ביטוח הרכב שלכם? התשובות לכל השאלות במאמר שלפניכם.

למה צריך בכלל מיגון לרכב?

מידי חודש נגנבים בישראל מאות רכבים, אשר גניבתם יכולה הייתה להימנע לו רק הם היו ממוגנים כמו שצריך בעזרת מיגון לרכב מתאים. אם גם אתם לא רוצים להיכנס לסטטיסטיקה הלא נעימה, ההמלצה היא לרכוש מיגון לרכב אשר יאפשר לכם להגן על הרכב שלכם מפני פריצות או גניבות וכך לאפשר לעצמכם להשאיר אותו ברשותכם הבלעדית.

מערכות פופולריות למיגון הרכב

בשוק ניתן להתרשם ממגוון רחב של מערכות פופולריות למיגון הרכב, כאשר לכל מערכת יתרונות וחסרונות משלה. אך בין כל מערכות המיגון, קיימות מערכות מגון פופולאריות במיוחד אשר מאפשרות להגן על הרכב באופן מערכתי ובטוח. וזה הזמן להכיר את מערכות המיגון הפופולאריות אשר יכולות להגן על הרכב שלכם מפני פריצות ושוד.

מערכת מיגון אימובילייזר

מערכת מיגון אימובילייזר, היא מערכת מיגון שפועלת באופן חשמלי ואלחוטי. מערכת מיגון אימובילייזר גורמת להשבתת מנוע יזומה במקרה של חדש לפריצה או לשוד, ובכך היא מסייעת באופן ישיר למנוע גנבות. למקסימום ייעול –  המערכת מופעלת בצורה אוטומטית מייד מהרגע שהנהג מדומם מנוע, כך שכדי להפעיל את המנוע שוב, על הנהג לכבות את האימובילייזר. 

חשוב לדעת שרכבים רבים מגיעים עם מערכת מיגון אימובילייזר שכבר מובנית בהם, כאשר פעמים רבות ניתן להתקין את המערכת באופן ידני.

מערכות מיגון קודנית

מערכות מיגון קודנית, היא מערכת מיגון בסיסית אשר מונעת התנעה של הרכב עד אשר מוקלד קוד ידני מספרי בקודנית. בעזרת הקודנית, ניתן לאבטח את פעולת האימובילייזר, וכך אף למנוע אפשרות של התנעת הרכב באמצעות מפתח גנוב. 

מראה הקודנית כולל לוח של מקשים אשר מסונכרן גם עם מערכת האימובילייזר, כאשר רק לאחר הקשת קוד אישי נכון, מופעלת מערכת הזרקת הדלק

מנעולי הגה ונעילת רכב

מנעולי הגה ונעילת רכב, הם אמצעי מיגון מכאני ללא תלות בחשמל או באנרגיה. על ידי מנעולי הגה ונעילת רכב ניתן לנעול את ההילוכים או ההגה ולמנוע מהם לתפקד, וכך למנוע פריצה עתידית. אמנם, השימוש במנעולי הגה ונעילת רכב הוא מסובך למדי, אך אם הרכב שלכם יקר לכם במיוחד, המערכת המכאנית יכולה להוות כלי פיזי רב עוצמה למניעת גנבות.

אזעקה

ניתן להשיג בשוק עשרות ואף מאות סוגים של מערכות אזעקה לרכב, כאשר חלק ממערכות האזעקה הן משוכללות למדי ויש להן יכולת ליצור קשר עם בעל הרכב אונליין בעת החשד לפריצה לרכב. מערכת האזעקה היא מערכת מיגון אלקטרונית, שמופעלת בצורה אוטומטית בעת שהנהג עוזב את הרכב.

מיגון לרכב

 מערכת איתור לווייני

 מערכת איתור לווייני  היא חדשנית למדי, ותפקידה הוא לזהות את מקום הימצאו של הרכב בכל רגע ביממה, בעזרת  איתור לווייני שמופעל באמצעות מערכת רשתית בפריסה ארצית, חשוב להבין שרכב שממוגן  במערכת איתור לווייני, מקבל הגנה מקסימלית, ובכך הוא מאפשר מניעת גניבה. אך יותר חשוב מכך – גם אם חלילה נגנב הרכב, ניתן לאתר אותו באופן ישיר על ידי מערכת האיתור הלוויני, ובכך לשחרר אותו במהרה בעזרת צוותים מקצועיים ולהחזיר אותו לבעליו המקוריים.

עלוקה

עלוקה היא מערכת טכנולוגית המתקדמת וחדשנית, אשר מנתקת את זרם החשמל במערכות ההנעה של הרכב מיד לאחר שהנהג מסיים להשתמש ברכב. וכך הגנב אינו יכול להניע את הרכב כי מערכת העלוקה עוצרת אותו מכך. הפלוס המרכזי של מערכת העלוקה, זה שהיא מותקנת במקום שאינו ניכר לעין, ולכן לגנבים קשה מאד לאתר אותה ולבטל אותה באמצעים השונים.

ההשלכה של מיגון הרכב שלכם על מערך הביטוח

חברות הביטוח דורשות מיגון לרכב, בהתאם לפרמטרים שונים אשר מבטיחים כי לגנב הפוטנציאלי יהיה קשה מאד להשתלט על הרכב שלכם ולגנוב אותו בחסות החשיכה. ולכן, המיגון לרכב לא רק מסייע לכם לשמור על הרכב שלכם מפני פריצות או גניבות, אלא הוא משפיע באופן ישיר על הביטוח שאתם מקבלים על הרכב שלכם, ואמור להגן עליו מפני נזקים וגנבות.

בדיקת מיגון לרכב

כדי שגם אתם תוכלו לבטח את הרכב שלכם מפני נזקים שונים או גניבות ופריצות, בדרך כלל בשלב הראשון חברת הביטוח תרצה לבצע ברכב שלכם בדיקת מיגון לרכב, על מנת לוודא אילו מערכות מיגון הרכב שלכם מכיל, והאם הם מספקים לצורך הביטוח אותו אתם מעוניינים לרכוש. בדיקת מיגון לרכב תבדוק לעומק את אמצעי המיגון לרכב שלכם, הן אלה אשר מובנים ברכב שלכם באופן אוטומטי, והן אלה אשר אתם התקנתם בעצמכם באופן ידני על מנת להגן על הרכב שלכם מפני פריצות.

דרישות מיגון לרכב חדש

לא משנה מה סוג הרכב שלכם, יהיו מערכות מיגון לרכב שחובה עליכם יהיה להתקין ברכב שלכם על מנת לקבל פוליסת ביטוח שאמורה להגן על הרכב שלכם מפני פריצות או שוד. מערכות המיגון המרכזיות אשר נדרשות לצורך פוליסת ביטוח שתגן על הרכב שלכם, כוללת בדרך כלל את מערכת מיגון אימובילייזר ומערכת הקודנית אשר מגבה את מערכת האימובילייזר. חשוב לזכור שפעמים רבות מערכת המיגון אימובילייזר מותקנת ברכב בצורה אוטומטית, ולכן יש לבצע בדיקת מיגון לרכב לפני שאתם רוכשים עבורו מערכות מיגון שונות.

מערכות מיגון לרכב

מהן דרישות חברת הביטוח למיגון הרכב שלכם?

בדרך כלל חברת הביטוח תיקח בחשבון את שווי הרכב שלכם, כאשר ככל ששווי הרכב עולה, כך גם תידרשו למערכות הגנה איכותיות ומתוחכמות יותר. אך יש לקחת בחשבון שרכבים יוקרתיים רבים כבר מכילים בתוכם מערכת מיגון מתקדמת שמובנית בהם באופן אוטומטי. בנוסף מה שישפיע על דרישת מיגון הרכב מאת חברת הביטוח שלכם – הוא סוג הרכב שלכם, כאשר על פי הניסיון בשטח יש רכבים אשר נוטים יותר להיגנב, ולכם עליהם להיות ממוגנים בצורה יעילה שתמנע את הגניבה הבאה. והנתון הנוסף שמשפיע על דרישות חברת הביטוח למיגון הרכב שלכם, הוא מטרת הרכב והסיבה שבגללה אתם משתמשים בו.

מה זה בכלל בדיקות מיגון לרכב? 

כדי להבטיח את מיגון הרכב שלכם, חברות הביטוח דורשות מכם בדיקות מיגון לרכב על מנת להעניק לכם אישור מיגון רכב. במהלך הבדיקה קובעת חברת הביטוח את רמת המיגון הדרושה לרכב שלכם, אמצעי המיגון בהם עליכם להשתמש עבור הרכב שלכם ומידע על מתקיני מיגון שמאושרים על ידי חברת הביטוח ועליהם היא סומכת עבור מיגון הרכב שלכם.

לסיכום

מיגון לרכב מאפשר לכם להגן על הרכב שלכם בצורה מועילה מפני גניבות או פריצות, כאשר בנוסף הוא משפיע גם על הפן הביטוחי של הרכב. בדרך כלל חברות הביטוח ידרשו מכם לבצע בדיקת מיגון עבור הרכב שלכם, על מנת שהם יוכלו להתאים עבורכם מערכת מיגון לרכב בהתאם לקריטריונים של הרכב שלכם, ורק לאחר שתעמדו בדרישות מיגון הרכב של חברת הביטוח, תוכלו לקבל מהם אישור על מיגון הרכב שלכם וכך לקבל את הכיסוי הביטוחי.

על הכותב

צחי גולן מנחם

צחי גולן מנחם

סוכן ביטוח כבר למעלה מ10 שנים, עבדתי בחברת הראל ובסוכנויות פרטיות. תעודת מתכנן פיננסי ובעל תואר שני במנהל עסקים.

מעוניינים לרכוש מיגון לרכב אשר יעניק לכם את הכיסויים הדרושים במחיר האופטימאלי? מלאו את הפרטים שלכם, ואיש מקצוע יחזור אליכם על מנת להתאים לכם את הביטוח הטוב ביותר!