ליברה ביטוח – סקירה אובייקטיבית כולל הצעת מחיר ודירוג

במהלך שנת 2017 הצטרפה לשוק הביטוח בישראל חברת ליברה ביטוח. היתרון המשמעותי ביותר של ליברה ביטוח, טמון בעובדה שלחברה יש מנגנון תפעולה רזה וחסכוני. בנוסף, היא מבטיחה לכל הלקוחות שלה שיתוף ברווחים, מה שעשוי להוזיל אף יותר את עלויות הביטוח.

זאת ועוד – ליברה ממוקמת במקום השני במדד השירות בביטוחי רכב, ורביעית במדד השירות בתחום ביטוחי המשכנתא. אילו סוגי פוליסות ביטוח משווקים על ידי חיברה ביטוח? על מה צריך לשים דגש כשמבצעים השוואת מחירי ביטוח? איך ניתן לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב ובכלל בקלות וביעילות? כדאי לקרוא – כל התשובות להלן

סוגי פוליסות ביטוח עיקריים של ליברה

עם הקמתה, בשנת 2017, נחלה חברת ביטוח ליברה לשווק ביטוחי רכב. עם הזמן התרחבה הפעילות שלה. נכון להיום, סוגי הביטוח העיקריים של ליברה ביטוח הם כדלקמן:

  1. ביטוח רכב: ביטוח רכב ליברה הוא סוג הביטוח הראשון שהחברה התחילה לשווק. הקלות והמהירות של הקמת פוליסה על ידי הלקוח הפכו את ביטוח הרכב של ליברה לפופולרי כבר בתחילת הדרך.

  2. ביטוח משכנתא: ליברה ביטוח משכנתא הוא סוג הביטוח השני של ליברה. מדובר בתחום מתפתח, שכמעט כל משפחה בישראל נזקקת לו בשלב כל שהוא. ביטוח המשכנתא כולל ביטוח של החזרי המשכנתא, שהחליף את חתימת הערבים שהייתה נהוגה לפני יותר מעשור. בנוסף, ביטוח משכנתא כולל גם מרכיב של ביטוח מבנה, שכולל לרוב גם ביטוח נזקי צנרת ואינסטלציה.

  3. ביטוח דירה: ביטוח דירה ליברה הוא ביטוח המבנה, עם כל המשתמע ממנו. בביטוח משכנתא, ביטוח הדירה מהווה רק חלק מעלות הפוליסה. מנגד, ביטוח דירה עומד בפני עצמו ואיננו מחייב מבחן הכנסה לבעלי הנכס. ביטוח דירה ליברה כולל, לבקשת המבוטח, גם כיסוי מפני רעידות אדמה.

  4. ביטוח נסיעות לחו"ל:  ביטוח נסיעות לחו"ל ליברה מעניק למבוטח ביטחון גם במקרה של נסיעות ארוכות. זאת בניגוד לביטוחים הזמניים לטווח הקצר שמספקות חברות שונות, לרבות חברות אשראי. במקרה ביטוח, המבוטח מקבל את הכסף ישירות לכרטיס האשראי, ולא צריך להמתין עד לחזרה לארץ.

  5. ביטוח עסק: ביטוח עסק הוא ביטוח מורכב, משום שכלולים בו סעיפים שאינם כלולים בביטוחים פרטיים. בדומה לביטוחים הפרטיים, כולל ביטוח העסק בראש וראשונה ביטול מבנה וביטוח תכולה. ביטוחים אלה מכסים את כלל הרכוש הפיזי של העסק, ומעניקים לבעל העסק כיסוי ביטוחי במקרה של פגיעה ברכוש או במלאי. ואולם בנוסף לסעיפים כאמור לעיל, כולל ביטוח עסק גם מרכיבים נוספים. אחד החשובים שבהם הוא ביטוח אובדן הכנסה, בגלל פגיעה במבנה או ברכוש שאינם מאפשרים לבעל העסק להמשיך ולהפעיל אותו. ביטוח חבות מעביד הוא ביטוח נוסף והוא כולל ביטוח תאונות עבודה, המגן על העסק מפני תביעות אפשריות של עובדים בגלל נזקי גוף. ביטוח צד ג' נועד לבטח את העסק מפני נזקים לצד שלישי, בדומה לביטוח צד ג' לרכב. 

 

למרות האמור לעיל, חשוב לסייג ולומר שביטוח אובדן הכנסה או פגיעה ברכוש בעקבות מלחמה או מעשה טרור, הוא במסגרת הביטוחים שמעניקה מדינת ישראל ולא כלות בביטוח העסק. 

ליברה ביטוח

איך לבצע השוואת מחירי ביטוח בצורה נכונה

כל מי שניגש לקבל הצעת מחיר לביטוח ללא הכנה והבנה מוקדמת, נתקל במגוון כה גדול של הצעות המקשות על השוואת מחיר. ואולם בשנים האחרונות התבצע על ידי רשות שוק ההון בישראל תהליך האחדה של פוליסות במגוון תחומים. כעת משווקות כל חברות הביטוח פוליסה בסיסית הכוללת סעיפים זהים.

בנוסף, רשאית כל חברת ביטוח לשווק הרחבות במחירים משתנים. כך למשל תפרסם חברת הביטוח ווישור הרחבה אחת, וחברות אחרות תפרסמנה הרחבות הכוללות סעיפים לפי ראו עיניהן. בנוסף, מעת לעת מתפרסם גם מדד השירות, שהוא מרכיב משמעותי בקביעת האיכות של חברת הביטוח. 

פוליסה אחידה: הפוליסה האחידה היא, כאמור, הבסיס להשוואה נכונה של מחירי הביטוח. בכל תחום קבעה רשות שוק ההון סעיפים קבועים, שרק הם יכולים להיכלל בפוליסה האחידה. גם הנוסח וגם המראה של הפוליסות הללו הוא אחיד, מה שמקל על רוכשים פוטנציאליים את מלאכת ההשוואה. אסור לשום חברה לכלול סעיפים נוספים, אבל מנגד גם אסור לה לשמוט סעיפים קיימים.

הרחבה לפוליסת הביטוח: מעבר למרכיבים הבסיסיים של פוליסות הביטוח, רשאית כל חברת ביטוח לשווק פוליסות נוספות, הכוללות סעיפי ביטוח כראות עיניה. לרוב, מדובר בסעיפים ייחודיים, או כאלה שחברת הביטוח מעוניינת, ממכלול רחב של סיבות, לקדם ולשווק. ההבדלים העיקריים בין חברות הביטוח השונות נוגעים בעיקר להרחבות.

סעיפי ביטוח פרטניים: נוסף על ההרחבות, יכול כל מבוטח לנסות ולבקש מחברת הביטוח כיסוי פרטני, אשר מתאים במיוחד עבורו. לחילופין, הוא יכול לבדוק אם הסעיף שהוא מבקש כלול בהרחבה של פוליסת הביטוח של חברה מסוימת. למעשה, כל מבוטח יכול לבחור את הסעיפים הרצויים לו, ולבקש הצעות מחיר אך ורק מחברות הביטוח המציעות את הסעיפים הרלבנטיים. באופן הזה יכול כל מבוטח לבצע התאמה מיטבית של הפוליסה לצרכים, להעדפות ולרצונות שלו. 

איפה משווים מחירי ביטוח

למעשה, בשיטה הקיימת יכול כל מבוטח פוטנציאלי המעוניין לרכוש פוליסת ביטוח, לבצע השוואת מחירים יעילה. למרות זאת, עדיין קיימות בעיות שונות, או ישנם מצבים שבהם ההשוואה היא בעייתית. לכן, כדאי ואפילו צריך לבחור פלטפורמה להשוואת מחירי ביטוח רכב או השוואת מחירי ביטוח דירה וכיוצא באלה. פלטפורמה איכותית מאפשרת למבוטח לקבל, בסיכומו של עניין, בדיוק את הצעות המחיר שבהן הוא מעוניין.

על הכותב

צחי גולן מנחם

צחי גולן מנחם

סוכן ביטוח כבר למעלה מ10 שנים, עבדתי בחברת הראל ובסוכנויות פרטיות. תעודת מתכנן פיננסי ובעל תואר שני במנהל עסקים.