ביטוח רכב הראל סוויץ – סקירה אובייקטיבית כולל דירוג ומחירים

בשנים האחרונות הפך תחום ביטוח הרכב לתחרותי במיוחד ומותאם אישית למבוטחים. ואולם מכל סוגי ביטוח הרכב בולט לטובה במיוחד ביטוח הראל סוויץ'. מדובר בביטוח שהתמורה עבורו מתבססת על רכיב חכם של חברת איתוראן המותקן ברכב המבוטח. הרכיב החכם מנטר בכל רגע נתון את הביצועים של הרכב ומעביר את הנתונים לחברת הביטוח. בשורות להלן נביא לקוראים את סקירת הביטוח הזה. 

מספר הקילומטרים שהרכב גמא: נתון חשוב שהרכיב החכם מוסר לחברת הביטוח, הוא מספר הקילומטרים שהרכב נסע בפועל. למעשה, פרמיית הביטוח שהמבוטח משלם בפועל מתבססת על מחיר לקילומטר כפול מספר הקילומטרים שנצברו. הנוסחה היא פשוטה בתכלית – נסעת פחות – שילמת פחות.

סיוע במקרה של תאונה: מעבר ליכולת של הרכיב החכם לעקוב אחרי מספר הקילומטרים שהרכב גמא, הרכיב הזה גם יכול לדווח למוקד של חברת הראל, במקרה של תאונה. במקרה כזה, מוקדן או מוקדנית המאיישים את המוקד מתקשים לנהג, מבררים את מצבו ואת הצרכים שלו. מעבר לטיפול בנושאי האדמיניסטרציה למיניהם, ניתן לקבל שירותים נוספים הן באמצעות המוקד והן באמצעות אפליקציית הראל סוויץ.

סיוע במקרה של תקלה: אפליקציית הראל סוויץ' מאפשרת למבוטח לבצע פעולות שונות, שעד לא מכבר היו דורשות זמן רב, מאמץ והליכים בירוקרטיים מורכבים. עם הפעולות כאמור ניתן למנות קבלת שירותים מיידיים, כמו למשל הזמנת גרר או רכב חלופי. פעולה אפשרית נוספת באמצעות האפליקציה היא תיעוד התאונה ושליחת התמונות ישירות לחברת הביטוח. המוקדנים של הראל סוויץ שירות לקוחות אמונים על מתן מענה מהיר, איכותי וענייני לצרכי המבוטח, אם וכאשר מתעורר בכך צורך.

כאמור, לצורת התקשורת עם חברת הביטוח, קיימת אפליקציה ייעודית שכל מבוטח משתמש בה למגוון צרכים, החל מיצירת קשר עם המוקד וכלה בהזמנת שירותים שונים במקרה הצורך. זאת כחלק מתנאי הביטוח.

היתרונות של ביטוח הראל סוויץ' על פני פוליסות ביטוח אחרות

ביטוח הראל סוויץ' מסמן למשתמשים מגוון רחב של יתרונות, ששום פוליסת ביטוח אחרת לא יכולה להעניק לו:

ביטוח אינטראקטיבי: בניגוד לפוליסות ביטוח אחרות, ביטול הראל סוויץ' הוא אינטראקטיבי. המשמעות היא, כאמור לעיל, שהביצועים של הרכב נמדדים בכל רגע נתון ולא בדיעבד. במקרה של תקלה או תאונה, חלילה, המבוטח עשוי לקבל שיחת ממוקד ביטוח הראל סוויץ טלפונים שנועדו לסייע לו להתגבר על קשיים. מדובר באפשרות להזמין רכב חילוץ, אמבולנס במקרה של פציעה, חלילה, ואפילו רכב חלופי במקרה הצורך. וכל זאת, תוך שימוש באפליקציה וללא צורך בהמתנה ארוכה לתשובה מהמוקד.

התאמה מוחלטת לצרכים: בשנים האחרונות מאפשרות חברות הביטוח השונות לכל בעל רכב לצרף לפוליסת הביטוח נהג נוסף, באמצעות ביטוח זמני או אפילו להקים ביטוח רכב ליום אחד לנהג חדש. מצב כזה עשוי להיווצר כשחייל או סטודנט מגיע הביתה, וההורים מעוניינים לאפשר לו לעשות שימוש ברכב לסופ"ש או לאפשר לנהג חדש לצבור את תקופת הנסיעה הנדרשת לנהיגה עצמאית. היתרון של ביטוח כזה הוא חיסכון בעלויות. עם זאת, במקרה של הראל סוויץ' החיסכון גלום בביטוח עצמו, ובאופן שבו מחושבת הפרמיה מלכתחילה. 

בטוח יותר למשתמשים: ביטוח הראל סוויץ' הוא הרבה יותר בטוח מכל ביטוח אחר. דווקא בגלל שהרכב נמצא במעקב מתמיד, בגלל הרכיב הייחודי, הרכב והנובע בו נמצאים בסוג של מעקב מתמיד. גם אם וכאשר הרכב נתקע, חלילה, באזור רחוק מנקודת יישוב, המוקד של חברת הביטוח הראל יכול לדעת את המיקום המדויק של הנהג.

מי שמעוניין לקבל הצעת מחיר עבור פוליסת ביטוח הראל סוויץ, יכול לעשות זאת בקלות ובמהירות ולהיות מבוטח בתוך זמן קצר יחסית. לאחר קבלת ההצעה והרכבת הרכיב האלקטרוני הייחודי של חברת איתוראן, ניתן לעשות שימוש ברכב בידיעה ברורה שחברת הראל מעניקה כיסוי ביטוחי מושלם, בהתאם לפוליסת הביטוח שנחתמה עם המבוטח.

הראל סוויץ

איך מבצעים השוואה בין ביטוחי רכב

אחת הדרכים היותר איכותיות ומועילות לבצע השוואה של ביטוחי רכב במהירות וביעילות, היא פנייה לאיחוד ישיר לקבלת הצעת מחיר. אחרי מילוי פרטים מזהים, ולאחר מכן פרטי הרכב המבוטח, מתבקש בעל הרכב למלא פרטים שונים הקשורים באופי השימוש ברכה.

המרכיבים העיקריים לצורך כך הם מספר הקילומטרים שהרכב עושה, מספר הנהגים ברכב והפרטים שלהם. חשוב להדגיש בהזדמנות זאת שכדאי למלא את הפרטים הנחוצים בצורה מדויקת. כך למשל – אם רק 2 נהגים נוהגים ברכב בשגרה, חשוב לציין את זה. ככל שמספר הנהגים ברכב גדול יותר, כך הפרמיה תהיה יקרה יותר. בנוסף, אם הרכב גומא בכל חודש מספר מצומצם של קילומטרים, גם זה פרט חשוב שיכול להביא לחיסכון במחיר.

  • ביטוח חובה: המרכיב שחייב להיות בכל פוליסה הוא ביטוח החובה. מאחר וכל פוליסות ביטוח החובה כוללות אותם רכיבים, קל יחסית להשוות בין המחירים המוצעים. ביטוח החובה כולל גם ביטוח צד ג', למקרה שהרכב יגרום לנזק לרכב אחר או לרכוש.
  • ביטוח מקיף: כשמגיעים לביטוח המקיף, חשוב להיות זהירים ומדויקים במסירת הפרטים. ההמלצה שלנו בשורות אלה היא להחליט מראש על רכיבי הביטוח החשובים, ולכלול אום בכל הצעות המחיר שתתקבלנה. להלן פרטים שעשויים להשפיע על הפרמיה החודשית:
    • מספר הנהגים: ככל שמספר הנהגים המורשים ברכב גדול יותר, כך פוליסת הביטוח תהיה יקרה יותר. רוצים לדעת עוד? כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד משמעותי לרכישת פוליסת ביטוח איכותית במחיר מהצח.
    • רכיבי ביטוח: ככל שהפוליסה תכלול רכיבי ביטוח רבים יותר, זה ייקר את הפוליסה. למשל – ביטוח שמשות, גרירה או ביטול השתתפות עצמית במקרה של תאונה.

ברכישה של כל פוליסת ביטוח, ובכלל זה הראל סוויץ', יש משמעות להיסטוריה הביטוחית של המבטח ולמספר התביעות שהוגשו בעבר לחברות הביטוח. ככל שמספר תביעות העבר נמוך יותר, כך הפרמיה החודשית תהיה נמוכה יותר. 

על הכותב

צחי גולן מנחם

צחי גולן מנחם

סוכן ביטוח כבר למעלה מ10 שנים, עבדתי בחברת הראל ובסוכנויות פרטיות. תעודת מתכנן פיננסי ובעל תואר שני במנהל עסקים.